Leestijd: 4 minuten
In deze blog:
Eleonora belde ons huilend op. De zorgverzekering wilde meer dan € 20.000 terugvorderen voor teveel uitgekeerde vergoedingen voor zorg aan haar moeder. Haar moeder was nu al weer een maand of 7 geleden overleden. Eleonora had jarenlang intensief voor haar gezorgd, en dat met haar eigen gezondheid moeten betalen. Na het overlijden had ze alles opgeruimd en de huurwoning in orde gebracht. Omdat haar moeder niets naliet, had ze de uitvaart en de rekeningen die er nog waren uit eigen zak betaald. Toen was haar geld op. Voor een belastingschuld van moeder, bijna € 400, kon ze gelukkig een regeling treffen. Ze zou het met € 20 per maand afbetalen.
En nu dus die € 20.000. Eleonora was wanhopig. Nooit zou ze dit kunnen betalen. De medewerkster van de zorgverzekering had haar verwonderd gevraagd of ze dan niet beneficiair aanvaard had, aangezien er kennelijk zo weinig baten waren? Nee, dat had ze niet, daar had ze nooit van gehoord. De vriendelijke dame adviseerde haar om hulp te zoeken en zo kwam Eleonora bij De NalatenschapsMakelaar terecht.
Dat was dus 7 maanden na het overlijden van haar moeder en ook nadat ze een regeling met de belastingdienst had getroffen voor het afbetalen van een schuld van haar moeder. Ook bij de belastingdienst was ze niet gewezen op de mogelijkheid van beneficiair aanvaarden. Dan had ze al die schulden niet hoeven betalen.
Had Eleonora maar eerder een deskundige gezocht om haar te adviseren.
Uit navraag bij de zorgverzekering bleek dat er bij de zorgindicatie iets fout was gegaan. En eigenlijk ook bij henzelf, door alle declaraties uit te keren, terwijl het maandbudget toch ruim overschreden werd. En het was natuurlijk ook niet helemaal in de haak dat ze daar zoveel maanden na overlijden pas achter kwamen. Dat gaven ze allemaal wel toe. En ze begrepen dat de erfgenamen dit bedrag misschien niet zouden kunnen betalen. Maar de fouten herstellen of het gewoon kwijtschelden konden ze niet.
Daarom deden wij voor Eleonora een beroep op de wet Bescherming Erfgenamen Tegen Schulden. Als je als erfgenaam onverwachte schulden tegenkomt, kan die wet uitkomst bieden.
We schreven een uitgebreide brief naar de rechtbank, en voegden daar, behalve de noodzakelijke documenten, ook de brief van de zorgverzekering bij. Om niets aan het toeval over te laten gaven we dit alles persoonlijk bij de rechtbank af. De medewerkster die het in ontvangst nam schrok van het bedrag op de brief van de zorgverzekering en uit haar houding leek op te maken te zijn dat ze dacht: ‘als dit geen reden is voor een beroep op de wet BETS, wat dan wel?’ Ze adviseerde het bewijs van betaling van de griffiekosten alvast naar de zorgverzekering te sturen.
Het duurde lang voor er antwoord kwam van de rechtbank. Maar uiteindelijk, na een spannende maand, kwam alsnog de akte.
Daarna was het nog wel een hele toer om de zorgverzekering zover te krijgen dat ze de schuld echt afboekten en het dossier sloten. Ze gaven zich niet zomaar gewonnen, terwijl zij toch echt ook zelf een grote fout hadden gemaakt en er niet eens voldoende baten in de nalatenschap zaten om zelfs maar de vereffeningskosten te dekken.
Maar uiteindelijk kwam alles helemaal in orde en kon Eleonora verder met haar leven.
Wij als NalatenschapsMakelaars helpen je graag vooruit. We hebben jarenlange ervaring in het aanvaarden, verwerpen en afwikkelen van erfenissen, het beneficiair aanvaarden, het regelen van nalatenschappen zonder notaris en nog veel meer.
Vraag een adviesgesprek bij ons aan als je met vragen rondloopt!
Sinds 2010 ontzorgen wij mensen bij alles rondom nalatenschappen. Of het nu gaat om juridische, administratieve, financiële of fiscale zaken, of juist om praktische ondersteuning bij de afwikkeling, wij staan voor je klaar. Meer weten? Neem contact met ons op.